Oriënteren op beroepssectoren

25-08-2010

Leerlingen van onze school oriënteren zich op de sectoren in de bovenbouw. Zij doen dit door middel van projectweken. Op deze wijze maken zij ook kennis met een aantal bedrijven en instellingen in de gemeente Barneveld, doen praktijkervaring op en krijgen een goede kijk op het beroepsveld.

Leerlingen uit de sector Groen, leerjaar 3, namen deze week deel aan excursies naar de Milieustraat,  Intratuin en Manege De Burght. De eerste schoolweek wordt op deze wijze goed benut om leerlingen buiten school aan de slag te laten gaan met het echte praktijkwerk. Daphne van Hagen, Milieucommunicatie gemeente Barneveld, leidde leerlingen rond op de Milieustraat aan de Otelaarseweg. Zij gaf een inleiding over tal van milieuzaken en op welke wijze de burger kan meewerken aan een goede scheiding van de afvalstroom. Het gaat volgens haar niet alleen om het milieu, maar ook kostenbesparingen spelen een rol, evenals recycling. De communicatiedeskundige riep de leerlingen op om ook zelf met ideeën te komen om jongeren en volwassenen beter te betrekken bij het voorkomen van zwerfafval, want dat blijft een groot probleem. Afvalscheiding begint thuis en het weggooien van afval is door een betere mentaliteit gewoon te voorkomen. Van belang is dat de burgers gaan inzien hoe zijzelf een goede bijdrage kunnen leveren aan een goed en gezond milieu.


 

Leerlingen nemen ook interviews af en verwerken gegevens in een speciale krant. Daarnaast is er ruimte voor teambuilding, want leerlingen werken in de bovenbouw grotendeels in groepen. De projectweek wordt afgesloten met een barbecue.

 

 

 


terug